Fotografia ślubna

Fotografia ślubnaFotograf – kolejny niezbędny element w przedślubnych przygotowaniach. Sesja ślubna, czy gadżet w postaci fotobudki? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając fotografa, aby ten piękny dzień został należycie utrwalony, a zdjęcia stanowiły cudowną pamiątkę do końca Waszego wspólnego życia? Znajdziecie tutaj kilka rad, które pozwolą Wam przygotować się do rozmowy z fotografem, a także sprecyzować własne potrzeby i oczekiwania, co do tego elementu ślubnych dylematów.

Przede wszystkim, pierwsze pytanie brzmi, czy Wasz sesja ślubna odbędzie się w dniu ślubu, czy też w innym terminie. To bardzo ważne pytanie, bowiem wymaga przemyślenia paru innych bardzo ważnych kwestii.

Po drugie pamiętajcie, aby postarać się o pozytywne nastawienie. Nie wszyscy bowiem swobodnie czują się przed aparatem. Postarajcie się po prostu nie stresować i skupić wyłącznie na sobie. Nawet najlepszy fotograf z najbardziej profesjonalnym sprzętem nie stworzy nic bez Waszej pomocy i współpracy. Bądźcie więc naturalni. Jeśli Wasza sesja ma odbyć się innego dnia niż wesele, zadbajcie też o własny komfort, wyśpijcie się, a z pewnością dzięki temu będziecie lepiej czuć się we własnej skórze. Nie zapomnijcie też ustalić osobnego terminu tej sesji, tak aby pasował do klimatu wesela. Poinformujcie również fotografa w kwestii Waszych oczekiwać i miejsca sesji, aby mógł właściwie przemyśleć kwestie techniczne i zabrać odpowiedni sprzęt.

Pamiętajcie też, że dobry fotograf nie powinien zbyt mocno „rzucać się w oczy” podczas ceremonii i całej ślubnej zabawy. Spróbujcie przedyskutować tą kwestię i wybadać, jakie podejście w tej kwestii przedstawia Wasz fotograf.

2 komentarze