Butelka wina jako prezent ślubny

Skrzynka do wina Dawanie państwu młodym kwiatów w dniu ślubu odchodzi do lamusa. Jest to, trzeba przyznać, dość kłopotliwy prezent. Kilkadziesiąt bukietów, które zajmują ogromną przestrzeń to dość nieprzyjemny i wyjątkowo niepraktyczny ładunek. W końcu co za dużo… Wiele par ślubnych decyduje się nawet na sugerowanie gościom przyniesienie butelki wina.
Wino to wyjątkowo szlachetny trunek, który ma nieograniczony termin przydatności do spożycia. Upływający czas działa wręcz na jego korzyść. Butelka dobrego gatunkowo napoju to prezent wyjątkowo praktyczny, choć jednocześnie niesłychanie ekskluzywny. Pięknym dodatkiem do butelki wina będzie skrzynka na wino. Zakup dobrego wina to niebagatelny koszt, tym niemniej większość świeżo upieczonych małżonków przyjmie go z ogromną radością, również z uwagi na to, że przechowywanie go nie nastręcza wielkich problemów, a solidny zapas wina z pewnością zadziała ożywczo na życie nie tylko małżeńskie, ale również towarzyskie świeżo upieczonych małżonków.
Część par decyduje się nawet na wyraźne zaznaczenie, że zamiast kwiatów woleliby otrzymać butelkę wina. Czy jednak może ono występować jako „samodzielny prezent”? Niestety raczej nie powinna. Coś, co idealnie sprawdza się jako uzupełnienie, dodatek, wygląda dość biednie pojawiając się w pojedynkę, nawet jeżeli jest to gatunkowo najlepszy trunek. Oprócz wina parę młodą wypadałoby obdarować czymś jeszcze. Czym? To już temat na zupełnie inny artykuł.
Faktem jest, że całkiem spora część naszej populacji przepada za winem. Lampka wina to doskonały sposób na umilenie czasu spędzanej w pojedynkę, w parze, a także w towarzystwie. Ponadto wino jest szlachetnym uzupełnieniem posiłku. Oprócz walorów smakowych posiada również zalety takie, jak poprawianie krążenia czy wspomaganie działania układu trawiennego. Butelka wina jako uzupełnienie prezentu ślubnego, pewnego rodzaju „wisienka na torcie” sprawdza się wspaniale, oczywiście pod warunkiem, że państwo młodzi decydują się na spożywanie tego trunku. Choć to dziwne, istnieją przecież osoby, które za nim nie przepadają lub najzwyczajniej w świecie wolą otrzymać kwiaty. Zanim jednak zdecydujemy się na wręczenie tego rodzaju podarunku, warto poznać preferencje smakowe pary ślubnej, choć z drugiej strony podczas spotkań towarzyskich odbywających się w ich domu może okazać się, że każdy rodzaj tego szlachetnego napoju znajdzie swojego amatora, a nawet gdyby nie znalazł, może przecież przez wiele, wiele lat cierpliwie czekać na swoją kolej bez szkody, a wręcz z zyskiem dla walorów smakowych.